• Przedszkole Współpracy

•

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu ''Szkoła współpracy - uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły''. Jest to ogólnopolski systemowy projekt MEN. Celem głównym tego projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Mamy nadzieję, że pragną Państwo mieć wpływ na działania przedszkola? To niezwykle proste, wystarczy odrobina chęci. ROZMAWIAJMY, TWÓRZMY DZIAŁAJMY. Chciałybyśmy wypracować taki model współdziałania, aby przyniósł jak najlepsze efekty.

Nasze cele:

- udział rodziców w organizowaniu procesu wychowawczo-dydaktycznego,

- współdziałanie w zakresie rozpoznawania możliwości rozwojowych uczniów,

- podnoszenie świadomości edukacyjnej rodziców,

- przekazanie wiedzy na temat funkcjonowania dziecka w szkole,

- poznanie oczekiwań wobec szkoły,

- tworzenie partnerskich relacji pomiędzy rodzicami, a środowiskiem szkolnym.

Odpowiednio zorganizowanie i celowe współdziałanie szkoły i rodziny przyniesie wymierne korzyści. Będzie to sprzyjać lepszemu poznaniu i rozumieniu dzieci przez nauczycieli i rodziców, udzielaniu sobie wzajemnej pomocy oraz stwarzaniu właściwej atmosfery wychowawczej w szkole i w domu. Zarówno dom jak i szkoła oddziałują na dziecko wychowawczo i aby efekty były zadowalające oba środowiska muszą ściśle współpracować, przecież pracujemy dla dobra tego samego dziecka.

Dobry kontakt wymaga: dobrej woli, otwartości, szacunku, sympatii, uczciwości i dyskrecji.

Natalia Kunecka